Особи, які мають право на безкоштовне медичне обслуговування у військових закладах Міністерства Оборони України

Особи, які мають право на безкоштовне медичне

обслуговування у військових закладах Міністерства Оборони України!

п/п

Категорії осіб

Нормативні акти

Документи, що є підставою

Примітка

1

2

3

4

5

1. Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори Закон України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», від 20.12.1991 р. ст.11. Посвідчення офіцера, прапорщика(мічмана), військовий квиток, направлення на госпіталізацію (для військовозобов’язаних призваних на збори додатково-витяг з наказу командира в/ч про зарахування до складу під час проходження зборів)

 

 

 
2. Особи,які належать до військовослужбовців та ветеранів  за рахунок відповідних міністерств та відомств Постанова Кабінету Міністрів України №1923 від 18.10.1999 р. Посвідчення офіцера, прапорщика (мічмана), військовий квиток, направлення, засвідчене відповідною  печаткою уповноваженої на його видачу посадової особи, в якому зазначається міністерство, інший центральний орган виконавчої  влади, якому підпорядковане військове формування,місцезнаходження і банківські реквізити органу військового управління (в/ч), уповноважена посадова особа якого буде здійснювати оплату, та медичний висновок про необхідні види і обсяги медичної допомоги. Згідно договору між військовим госпіталем (тощо) та відповідним відомством
3. Ветерани військової служби  ЗСУ -які бездоганно прослужили 25 і більше років у календарному або 30 та більше років у пільговому (з яких не менше 20 років вислуга у календарному обчисленні) і звільнені в запас або у відставку відповідно до законодавства України, колишнього СРСР чи держав СНД

 

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 (ст.5, п. 1-5 ст. 6) Паспорт, посвідчення ветерана військової служби ЗСУ видане військовим  комісаріатом.  
4. Інваліди І та ІІ групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 (ст.5, п. 1-5 ст. 6) Паспорт, посвідчення ветерана військової служби ЗСУвидане військовим  комісаріатом.
5. Інваліди І та ІІ групи, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, одержаного в період проходження  військової служби

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 (ст.5, п. 1-5 ст. 6) Паспорт, посвідчення ветерана військової служби ЗСУ видане військовим  комісаріатом.
6. Військові пенсіонери, нагороджені медаллю  «ветеран Збройних Сил СРСР» за законодавством колишнього СРСР

 

ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 (ст.5, п. 1-5 ст. 6)

 

Паспорт, посвідчення ветерана військової служби ЗСУ видане військовим  комісаріатом.
7. Особи, які бездоганно прослужили на військовій службі 20 і більше років у календарному або 25 та більше років у пільговому обчисленні і звільнені з військової служби у зв’язку з реформуванням ЗС України.

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 (ст.5, п. 1-5 ст. 6) Паспорт, посвідчення ветерана військової служби ЗСУ видане військовим комісаріатом.
8. Особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери  ордена Слави, особи, нагороджені 4ма і більше медалями «За відвагу», Герої соціалістичної праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої  Вітчизняної війни та члени їх сімей (дружина,чоловік, діти до 18 років)

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст.11, п.3 ст. 16 Паспорт, документи, що засвідчують особливі заслуги.
9. Учасники бойових дій, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МОУ.

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», від 22.10.1993 ст. 5,6, п 1,2,8,9,10 ст. 12 Паспорт, посвідчення учасника  бойових дій, пенсійне посвідчення МОУ.
10. Інвалідам війни, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МОУ.

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», від 22.10.1993 ст. 7, п 1,2,8,9,10 ст. 13 Паспорт, посвідчення інваліда війни, пенсійне посвідчення МОУ.  
11. Учасники війни, якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МОУ.

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», від 22.10.1993 ст. 8, п.1 ст.9, п 1,2,8,9,10 ст. 14 Паспорт, посвідчення учасника війни, пенсійне посвідчення МОУ.  
12. Особи на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», якщо вони до виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи були прикріплені для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МОУ.

 

 

ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», від 22.10.1993 п.1,2,6,8, ч.1 ст.10, п.8,9,10 ст.15 п.1,2 (одержання ліків) ст.15 призупинена змінами до закону  № 76-VIII від 28.12.2014 Паспорт, посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, пенсійне посвідчення МОУ.  
13. Військові прокурори, пенсіонери та члени їх сімей, що проживають разом із ними мають право на безкоштовне медичне обслуговування в тих медичних закладах, в яких вони перебували на обліку до виходу на пенсію прокурора. Закон України  «Про прокуратуру», п. 3 ст. 84 Паспорт, посвідчення, пенсійне посвідчення, військовий квиток запасу ( витяг з наказу про звільнення), свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, довідка з ВНЗ, довідка (ф.1) з місця проживання.
14. Учасники ліквідації наслідків аварії ЧАЕС І-ІІ категорії (з числа колишніх військовослужбовців) та їх вдови, при виході на пенсію та зміні місця роботи до яких вони були прикріплені під час прходження служби (роботи) для медичного обслуговування до військово-медичних закладів МОУ. Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», п.1,2,3,5,6 ст. 20, п. 1 ст.21, п. 1 ст. 22

 

 

Паспорт, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії  ЧАЕС, пенсійне посвідчення МОУ. 1. Пільги передбачені п.1,2 ст.20 поширюються на неповнолітніх дітей, п.5 ст.20 надається  дружині (чоловіку), або опікуну (на час опікунства дітей померлого) померлих громадян віднесених до I категорії .

2. Пільги передбачені п.1,2 ст.20 поширюються на неповнолітніх дітей, п.5 ст.20 надається  дружині (чоловіку), або опікуну (на час опікунства дітей померлого) померлих громадян віднесених до II категорії .

1 2 3